Brain
&Breakfast
classic

powered by RED BUTTON

Nejbližší snídaně

Velká hra

24.10.2024
s Tomášem Etzlerem
Ještě před dvaceti lety se hovořilo o Číně jako o vznikající supervelmoci, a že 21. století bude stoletím čínským. Dnes se o Říši středu hovoří v těchto souvislostech méně a méně. Čína sice nadále dominuje titulní stránky světových médií, ale stále častěji jsou to zprávy znepokojivé, ať už o čínské rostoucí rozpínavosti nebo o zpomalujícím hospodářství. Jaká tedy je současná Čína?

Jak se změnila od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga k moci? A kam kráčí? Nejbližší budoucnost Číny a její další chování pravděpodobně ovlivní i výsledek amerických voleb, které proběhnou 5. listopadu. Tyto důležité volby budou mít velký vliv v celém světě. Jak a proč? Jak se budou vyvíjet vztahy dvou nejsilnějších hospodářství na světě, a jak ovlivní zbytek světa? To všechno jsou témata, která budeme probírat s Tomášem Etzlerem.
PDF pozvánka
Místo konání: Magenta Experience Center, Arkády Pankrác, Praha
sledovat online na EDUzúčastnit se osobně

Jak snídaně Classic fungují?

Snídáme každý měsíc

Brain&Breakfast se natáčí v Magenta Experience Center v OC Arkády, Praha 4 - Pankrác (pokud není uvedeno jinak) jednou za měsíc, zpravidla třetí čtvrtek v měsíci. Snídaně jako taková (formou bufetu) začíná vždy v 8:00, host pak se svou přednáškou v 8:30. Kvůli vysokému zájmu můžeme místo zaručit opravdu jen tomu, kdo se registruje přes formulář. Promítání je koncipováno na 90 minut s tím, že zhruba hodinu host prezentuje svůj příběh a téma. Na dalších 30 minut pak navážeme diskusí, do které se mohou dotazy přes internet zapojit také všichni diváci živého přenosu.

Vysíláme na stovky míst

Po celé České a Slovenské republice je stovka vysílacích míst, kde mají návštěvníci možnost Brain&Breakfast sledovat živě. Podívejte se, kam všude vysíláme a přidejte se k tisícům pravidelných diváků! Povídání probíhá vždy od 8:30 do 10:00. Přímý přenos ale spouštíme už v 8:00, ať můžete včas doladit techniku. Stejně jako účastníci natáčení, i diváci přítomní na některém z vysílacích míst mohou v 30minutové diskuzi v druhé části snídaně hostu pokládat otázky, a to skrz aplikaci sli.do.

Staňte se vysílacím místem

Existuje ještě jedna možnost. Vytvořte si své vlastní vysílací místo ve vašem coworkingu, knihovně nebo nejbližší škole. Co k tomu potřebujete a jak taková spolupráce probíhá? Ať už jste firma, komunitní centrum, škola, nebo knihovna, jakékoli dotazy vám zodpoví spoluzakladatel Brain&Breakfast, Jan Mašek.

Archiv snídaní

Daniel Prokop
21
Mar
přehrát videoposlechnout audio
Daniel Prokop

Navazujeme na snídani Slepé skvrny s Danem Prokopem. V minulé snídani Dan popisoval problémy, kterým naše společnost čelí. Tentokrát se koukneme na jejich možná řešení a nebudeme se bavit o menších věcech než je vzdělávání, chudoba, exekuce a mnoho dalších celospolečenských výzev, kterým v současnosti čelíme. Dan nám ale nenabídneme rychlá a populistická řešení, ale ta, která jsou ověřena dobrou praxí a hlavně daty.

Otakar Foltýn
22
Feb
přehrát videoposlechnout audio
Otakar Foltýn

Vysvětlení fází války na Ukrajině, aktuální situace, příčin a předpokládaných změn v operačním prostředí. Plk. gšt. Mgr. Otakar Foltýn je armádním důstojníkem a expertem na problematiku tzv. hybridních konfliktů, protipovstalecký boj a mezinárodněprávní aspekty vojenských operací. Byl nasazen v operacích v Kosovu a v Afghánistánu. Je spoluautorem několika knih na téma bezpečnosti.

Lukáš Bakoš
18
Jan
přehrát videoposlechnout audio
Lukáš Bakoš

Je veľa prekážok, ktoré ľuďom bránia vzdelávať sa a rozvíjať svoje zručnosti rýchlejšie a efektívnejšie. Niektoré z tých bariér sú ťažko prekonateľné, ale niektoré by sme vedeli ľahko zvládnuť, keby sme o nich vedeli. Neurológia a psychológia napredujú rýchlo a už dlho poznajú princípy, ktoré biznis a školstvo v mnohých prípadoch zatiaľ vytrvalo ignorujú. Rád vám o niektorých z nich porozprávam.

Martin Poliačik
14
Dec
přehrát videoposlechnout audio
Martin Poliačik

Vyznat se ve světě je čím dál složitější. Musíme zpracovávat více a více informací, zvládat stále rychleji se měnící technologie a absorbovat čím dál více změn. Na to všechno využíváme “hardware”, který se vyvinul pro potřeby komunikace v malé skupině lidí, lov a sběr plodů. I když se svět za posledních minimálně 5000 let rapidně proměnil, lidský druh zůstává v podstatě stejný. Máme však jednu výhodu. Náš rozum je ohromně flexibilní, a tak díky schopnosti učit se jsme schopní se změnám v našem okolí přizpůsobovat. Zatímco dosud to bylo hlavně o schopnosti získat vědomosti a zručnosti, poslední roky kladou důraz na učení se nových oblastí – třídění informací, jejich vyhodnocování, komunikaci a spolupráci. Ale na to, abychom v nich rostli, si musíme nejdřív uklidit v hlavě.

Linda Štucbartová
23
Nov
přehrát videoposlechnout audio
Linda Štucbartová

Narůstající agresivitu ve společnosti v souvislosti s pandemií, válkou na Ukrajině a energetickou krizí už nelze dále ignorovat. I zde ale existuje prevence v podobě vzdělávání. Koncept tzv. Empowerment Self Defense je již rozšířený v 80 zemích světa. Co nového může přinést jednotlivcům, firmám a společnosti v ČR? Jak hranice, komunikace a vztahy pomohou zvýšit osobní bezpečnost? AI se umí vůči agresivitě velmi dobře vymezit. A co my jako jednotlivci, firmy a společnost?

Jan Staněk
19
Oct
přehrát videoposlechnout audio
Jan Staněk

Tato snídaně přináší zamyšlení nad dopady globálních megatrendů elektromobility a dekarbonizace energetiky na konkurenceschopnost a prosperitu Česka. Hrozí nám past středně příjmové země. Jak z této pasti ven?