powered by RED BUTTON
Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.
Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.
Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:
Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.
Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.
Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.
I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.
Jitka Dvořáková se dotkne mnoha oblastí. Dozvíme se například jak pozdě může ještě začít druhá kariéra, co ji donutilo odejít z firmy, jaké byly významné momenty, které ovlivnily její život i kariéru. Nakoukneme také do nového a rychlého světa, do kterého se Jitka dostala, co jí v tomto světě funguje z hlediska leadershipu, řízení a budování firemní kultury a také, jaké je to být dvojkou na trhu. Podíváme se také na její plány a vize.
Ondřej srovná situaci kolem kyberbezpečnosti v době před 25 lety, kdy v Avastu začínal, s dnešní dobou. Pohovoří o svých lekcích, které získal na pozici CEO. Zaměří se také na svůj vztah k penězům a vznik Nadace rodiny Vlčkových. Ta velmi výrazně vstoupila do společnosti nejen v oblasti paliativní péče, ale ukázala i vliv, který může mít business na společnost kolem nás.
Dezinformace, polarizace společnosti, sociální sítě, digitální kulty, bany, lži o covidu, o vakcínách, o Pirátech, o Vrběticích, řetězové e-maily, hádky se strejdou na rodinné slavnosti, umělá inteligence, trolí farmy, botnety, algoritmy, dopamin a mnoho dalšího... To všechno souvisí s moderní online propagandou, která běží na digitálních platformách a jejich algoritmech. Jak funguje? A jak se proti ní mohou jednotlivci, rodiny, firmy a celé státy bránit?
Genetika zasahuje a bude zasahovat do všech možných oblastí lidského života. V posledních letech nám však umožňuje zasahovat do samotné podstaty člověka. Stojíme tedy před otázkou, zda smíme dělat všechno, co umíme.
Jadernou energetiku doprovází mnoho mýtů a legend. Jaká jsou ale fakta a dá se jaderná energie spoutat? Jaké jsou možnosti a rizika energetiky pro naší budoucnost a jaké jsou vůbec možnosti pokrytí stále se zvyšující poptávky? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví, bez zbytečných frází a nánosů, Dana Drábová.
Kultúru má každá spoločnosť. Nemusí sa o nej hovoriť a predsa je. Je jedinečná a nekopírovateľná. Preto je najsilnejším diferenciačným faktorom. Má silu poháňať, ale aj brzdiť. Niekedy oboje súčasne. Vďaka nej, alebo kvôli nej sú spoločnosti také aké sú. Umeniu vycítiť ako ju správne ovplyvňovať sa učíme celý život. Som ale presvedčený, že práve toto je jediná cesta udržateľného, dlhodobého úspechu a je oveľa silnejšia ako cesta dôrazu na chladnú efektivitu podľa univerzálnych šablón a pravidiel. Firma je totiž svojou podstatou oveľa bližšia živej bytosti než stroju.
Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.