powered by RED BUTTON
Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.
Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.
Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:
Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.
Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.
Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.
I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.
Přednáška bude věnována především osudu lidského jedince v průběhu jeho dlouhého života prezentovaného mimo radostných životních etap i řadou krizových, také hraničních situací na okraji života a smrti. Pozornost bude v této souvislosti věnována dvěma klíčovým projektům konaným v rozpětí třiceti let.
Umělá inteligence v podobě průmyslových robotů v současné době úspěšně nahrazuje manuální práci. Technologie umělé inteligence mají však podstatně větší potenciál a v nejbližších letech budou nahrazovat lidskou práci, která vyžaduje vysokou míru inteligence lidské.
Kde naše paměť nestačí a je vhodné používat paměťové techniky. Síla vizualizace jako nástroj pro efektivní uložení informací do paměti. Technika klíčového slova aneb jak se naučit 100 a více slovíček za hodinu
Libor Mertl je jeden ze zakladatelů ComApu v roce 1991. Vystudoval Technickou Kybernetiku na ČVUT v Praze. Zastával funkce výkonného ředitele, později generálního ředitele a byl odpovědný za firemní strategii. V roce 2016 přešel do funkce nevýkonného ředitele a člena správní rady ComApu.
Dobrý život tak, jak ho popsal Aristoteles: je v dnešní formě kapitalismu vůbec možný? Do jaké míry je možné “žít" a jak velkou část života je třeba věnovat tomu, abychom "na život vydělali"? Na podobné odpovědi hledám otázky už léta a s životem se snažím vydatně experimentovat.
Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.